Studenckie Koło Naukowe Europy Środkowej

Naszym celem jest popularyzowanie działalności Koła, rozwijanie współpracy między ośrodkami naukowymi oraz kulturowymi Europy Środkowej oraz dzielenie się wiedzą na jej temat. Będziemy na bieżąco informować o organizowanych przez nas oraz interesujących z naszego punktu widzenia wydarzeniach.

czwartek, 23 kwietnia 2015

Program konferencji


Program konferencji w formacie .pdf dostępny tutaj POBIERZ
Autor: Unknown o 03:04 Brak komentarzy:
Wyślij pocztą e-mailWrzuć na blogaUdostępnij w XUdostępnij w usłudze FacebookUdostępnij w serwisie Pinterest
Nowsze posty Starsze posty Strona główna
Subskrybuj: Posty (Atom)

Polecane wydarzenia

  • 10 XII 2014 - Mistrzowski wykład gościnny Małgorzaty Fidelis pt. Wielka destabilizacja? Kultura młodzieżowa i światowe lata sześćdziesiąte w Polsce.

Polecamy

  • Herito
  • Central European Art Database

Archiwum bloga

  • ▼  2015 (2)
    • ▼  kwietnia (1)
      • Program konferencji
    • ►  lutego (1)
  • ►  2014 (6)
    • ►  grudnia (6)

Kontakt

knesuam@gmail.com

O nas

O nas

Witamy wszystkich serdecznie na stronie poświęconej działalności Koła Naukowego Europy Środkowej. Oto nasz zespół redaktorów:

Emilia Rydel
Studentka IV roku filologiczno-historycznych studiów środkowoeuropejskich i historii. Interesuje się historią i kulturą żydowską, współczesną literaturą i historią sztuki. Aktywnie zajmuje się animacją kulturalną i dydaktyczną. Wolontariuszka na licznych festiwalach i konkursach. Sędzia konkursu kreatywności Odyseja Umysłu i członkini Stowarzyszenia Miasteczko Poznań.

Ziemowit Kraska
Student IV roku filologiczno­historycznych studiów środkowoeuropejskich. Zajmuje się kulturą i historią wczesnego średniowiecza. Szczególnie pasjonują go przedchrześcijańskie wierzenia społeczeństw zamieszkujących Europę Środkową i Skandynawię oraz funkcjonowanie ich, bądź ich reliktów w świecie schrystianizowanym. W literaturze poszukuje fantastyczności. Czytając, chce zagłębić się w fikcyjny świat wykreowany przez autora, poznać jego wyobraźnię. Dlatego też często i chętnie sięga po szeroko rozumianą literaturę fantastyczną. Zajmuje się także dziedzinami związanymi z fantastyką, takimi jak np. gry fabularne (RPG).

Marta Machowska
Studentka IV roku filologiczno- historycznych studiów środkowoeuropejskich. Jej zainteresowania skupiają się wokół historii Polski i Czech przełomu XIII i XIV wieku, polskiej literatury najnowszej, kwestii przesiedleńców z Kresów Wschodnich na Ziemie Odzyskane oraz problematyki przekładów Baśni Hansa Christiana Andersena.

Piotr Krajewski
Student IV roku filologiczno-historycznych studiów środkowoeuropejskich i historii specjalność nauczycielska na UAM w Poznaniu oraz II roku teorii muzyki na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Poznaniu w klasie oboju. Zainteresowania: dydaktyka historii, postpamięć, komparatystyka muzyczno-literacka, muzyka XX i XXI w., muzyka w kontekście Zagłady. W wolnych chwilach czyta reportaże i ogląda seriale.

Dorota Michalak
Studentka IV roku filologiczno-historycznych studiów środkowoeuropejskich oraz absolwentka Akademii Sztuk Scenicznych w Poznaniu. Związana z Fundacją Koinspiracja. Tworzy i uczestniczy w projektach artystycznych, organizuje zajęcia taneczne i teatralne. Bada niejednoznaczne przestrzenie, porównuje, podróżuje szukając inspiracji.

Bartosz Klimczuk
Student filologiczno-historycznych studiów środkowoeuropejskich oraz bałkanistyki. Zainteresowania naukowe oscylują w kręgu historii i literatury krajów byłego Bloku Wschodniego i ZSRR. Orędownik poszukiwania cech wspólnych w kulturach państw Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej. Amator kina grozy. Wielbiciel Szwecji.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

<a href="https://amu.edu.pl/">Uniwersytet im. Adama Mickiewicza</a>
Motyw Prosty. Obsługiwane przez usługę Blogger.